توضیح : شما می توانید با کلیک برروی تصاویر زیر مشخصات فنی هر یک از محصولات را دانلود نمائید.

 

متریال های محافظ در برابر حریق (پوشش های ضد حریق) شرکت ایزولاتک اینترنشنال Isolatek International

 

محصولات شرکت ایزولاتک اینترنشنال در داخل آمریکا با برند کافکو (Cafco) شناخته شده و در خارج از آمریکا با برند ایزولاتک اینترنشنال (Isolatek International) شناخته می شود .

ملات های پاششی "Spray-applied Fire Resistive Material "SFRM                 

 

این دسته از محصولات براساس میزان دانسیته (وزن مخصوص) به 3 گروه زیر طبقه بندی می شوند که عبارتند از:

  1.    ملات ها با دانسیته کم (Isolatek Type 300)
  2.    ملات ها با دانسیته متوسط (Isolatek Type 400)
  3.    ملات ها با دانسیته بالا (Isolatek Type MII & TG)

 

1- ملات ها با دانسیته کم (Low Density SFRM) :

 
ااین نوع از محصولات با دارا بودن وزن مخصوص پایین ، بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان عهده دار می باشند چرا که در طراحی سازه های فلزی یکی از مهمترین عوامل ، تحمل بار بوده و با توجه به پایین بودن دانسیته این مواد ، این دسته از محصولات برای طبقات مثبت ساختمان ها بسیار مناسب می باشند.

Isolatek Type 300 (کافکو 300) با دارا بودن وزن مخصوص حدود kg/m³ 240 شامل موادی همچون ورمیکولایت ، گچ ، و .... می باشد که باعث گردیده تا این محصول علاوه بر داشتن وزن مخصوص پایین به دلیل برخورداری از خاصیت حفاظت در برابر حریق ، بیشترین کاربرد را در ساختمان ها و برروی ستون ها ، تیرها ، دیوارها و سقفهای فلزی (عرشه فولادی ) داشته باشد.

Cafco 300 می تواند 4 ساعت در برابر حریق از خود مقاومت نشان دهد و این محصول را می توان برای مکان هایی که احتمال آسیب های فیزیکی در آن ها کمتر است (Interior) بکار برد.

 

 ایزولاتک تایپ 300

 

2-ملات ها با دانسیته متوسط(Medium Density SFRM):


این نوع از محصولات بر پایه سیمان پرتلند طراحی شده که این امر سبب گردیده تا از این محصولات با توجه به داشتن وزن مخصوص متوسط روبه پائین در قسمت هایی از سازه ساختمان ها که احتمال بروز آسیب های فیزیکی ، انفجار و فرسایش را داراست همچون نواحی تاسیسات ساختمان ها ، پارکینگ ها و بطور کلی مناطق با احتمال آسیب های فیزیکی و طبقات منفی ساختمان ها بسیار مناسب و مطلوب می باشد.

 Isolatek Type 400(کافکو 400) با برخورداری از سیمان پرتلند همراه با ورمیکولایت و ... با دانسیته ای در حدود  kg/m³ 405 بیشترین کاربرد را در نواحی خارجی و همچنین تاسیسات ساختمان ها ، طبقات منفی ساختمان ها و پارکینگ ها  دارد. این محصول توان 4 ساعت محافظت در برابر حریق را داراست و توانسته است در تست های انفجار نیز به میزان  Bar2 از خود محافظت نشان دهد.

Cafco 400 با توجه به داشتن تحمل مقاومت فیزیکی در برابر فرسایش آب ، باد ، خاک و انفجار برای محیط های باز (Exterior) بسیار مناسب می باشد.

 

 

ایزولاتک تایپ 400

 

3-ملات ها با دانسیته بالا(High Density SFRM) :                   


این نوع از محصولات با توجه به داشتن دانسیته بالا که شامل سیمان پرتلند ، ورمیکولایت و ... می باشند بسیار مناسب جهت محافظت در برابر حریق سازه ها و تجهیزات صنایع نفت ، گاز و پتروشمی ، راه سازی و تونل سازی بوده چرا که این محصولات در تست های حریق ، انفجار ، Jet fire که تمامی تست ها از مراکز معتبری همچون UL آمریکا و دیگر مراکز معتبر کنترل کیفی صورت پذیرفته موفق بوده و توانسته است از تمامی تست های مربوط به حریق های هیدروکربنی به راحتی عبور نماید.

Isolatek Type MII (کافکو فندولایت ام 2) محصولی است که با بهره گیری از سیمان پرتلند و با داشتن دانسیته در ما بین 704 - kg/m³768 و تحمل فشار انفجار در حدود Bar  3 و تحمل Jet Fire و شرایط آب و هوایی سخت و گذر از تست های محیطی از قبیل تماس با اسید ، نمک و ... بسیار مناسب جهت اجرا شدن در محیط هایی با خطر آتش سوزی های هیدروکربنی ، انفجار از قبیل صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی و همچنین تونل ها ، ایستگاه های مترو و ... می باشد.

 


  Isolatek Type TG(کافکو فندولایت تی جی) این محصول مشابه Cafco Fendolite MII بوده وتمامی خصوصیات آن را داراست و تنها فرق این محصول با Isolatek Type MII در آن است که می توان این محصول را بدون آن که نیاز به مخلوط نمودن با دستگاه میکسر باشد به صورت دستی مخلوط (Mix) نمود و با استفاده از ماله و کمچه برای نقاطی که امکان پاشش با دستگاه وجود نداشته باشد و یا نقاطی که پس از اعمال Isolatek Type MII بر اثر ضربه یا ... آسیب دیده باشد جهت انجام تعمیرات استفاده نمود.

 

ایزولاتک تایپ ام 2 و تایپ تی جی

 

پرایمر (چسب) Isolatek SBK 113 :

این محصول که یک پرایمر از خانواده لاتکس ها می باشد جهت اجرا شدن بر روی سازه های فلزی قبل از اجرای ملات های پاششی که بر پایه سیمان پرتلند طراحی شده است به کار برده می شود و در حقیقت نسل جدیدی از Key Coat ها بوده که در قدیم بر روی سازه ها اعمال می گردیده است ، خاصیت و برتری این پرایمر نسبت به  key Coatها شامل موارد زیر می باشد:

همان گونه که می دانیم Key Coat مخلوطی از Isolatek Type MII بوده که می بایست قبل از اعمال ملات های سیمانی برروی سازه اعمال گردد تا ملات های پایه سیمانی بتوانند چسبندگی لازم را روی سطح سازه داشته باشند که اعمال این مخلوط نیاز به صرف زمان زیادی بوده در حالی که استفاده از Isolatek SBK 113 علاوه بر ایجاد چسبندگی لازم بین سطح سازه و ملات های پاششی پایه سیمانی باعث می گردد تا ملات های پاششی پایه سیمانی که دارای PH قلیایی می باشند و با بعضی از رنگ های سازه های فلزی که خصلت اسیدی دارند واکنش ایجاد نموده و به مرور زمان از سطح سازه جدا و از روی سازه کنده شوند و همچنین با توجه به لرزش سازه در اثر عوامل گوناگون ، انبساط و انقباض به مرور زمان بر اثر کاهش و یا افزایش دمای محیط ، باعث ایجاد ترک در محصولات پایه سیمانی می گردند و با توجه به خاصیت الاستیکی محصول Isolatek SBK 113، احتمال بروز این حوادث به حداقل رسیده و باعث دوام هرچه بیشتر این محصولات بر روی سازه ها در طول سالیان می گردد.

 

ایزولاتک SBK 113

 

             FM Approved (فایرپروف)                             سازمان تحقیقات مسکن و شهرسازی     شرکت نفت و گاز پارس (ضد حریق)   سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)       ایزو 2015-9001 (پوشش مقاوم حریق)