روش دیگر جهت ضد حریق نمودن سازه ها ( محافظت سازه ها در برابر حریق ) استفاده از بُردهای ضد حریق می باشد.

تمامی ُبردهای معرفی شده زیر، در برابر رطوبت نیز مقاوم می باشند و در محیط های مرطوب و شرجی بدون آنکه تغییر حالت و تغییر شکل دهند به خوبی وظیفه خود را انجام می دهند.

انواع بُردهای ضد حریق شرکت پرومات – کافکو عبارتند از :

1-      دورااستیل (DURASTEEL)

2-      پروماتکت – اچ (PROMATECT – H)

3-      پروماتکت 100 (PROMATECT – 100)

4-      پروماتکت 250 (PROMATECT – 250)

5-      پروماتکت – ال 500 (PROMATECT – L500)

6-      سوپالوکس (SUPALUX)

 

  : (DURASTEEL)بُرد ضد حریق و ضد انفجار دورااستیل

. یک بُرد استثنائی سبک ، بسیار مقاوم  ، ضد ضربه ، ضد انفجار و ضد حریق می باشد  (DURASTEEL) سیستم دورا استیل 

این سیستم در برابر فشار ناشی از انفجار و آب شیلنگ های آتش نشانی مقاومت کرده و پس از خاموش شدن آتش نیز در جای خود محکم و ثابت باقی مانده و قادر است وظیفه خود را بخوبی ادامه نماید .

بُردهای  DURASTEEL از هستۀ مرکزی از جنس سیمان تقویت شده با الیاف های مخصوص و با پوششی از فولاد گالوانیزه به قطر   0.5 م م که توسط سوراخ هایی به داخل سیمان (هسته مرکزی) نفوذ کرده و بسیار محکم شده است تشکیل گردیده و علاوه بر این مجموعه ، نوع دیگری از بُرد DURASTEEL  وجود دارد که جهت مقاومت بدنه در برابر خوردگی پوشش بیرونی آن مجهز به فولاد ضد زنگ گردیده است.

بُردهای DURASTEEL با موفقیت برای مدت زمان های طولانی و سالیان زیاد در پروژه های راه آهن ، مترو ، تاسیسات نظامی ، صنایع دارو سازی ، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی اجرا و نصب گردیده است.

سیستم دورااستیل (DURASTEEL) دارای تائیدیه های تست های بین المللی و واجد شرایط در برابر ضربه (Impact) ، انفجار (Blast) حریق (Fires) و ..... می باشد و می توان از آن در ساخت دیوارهای ضد ضربه ، ضد انفجار و ضد حریق کمک گرفت.

این محصول دارای دامنه گسترده ای در تولید درب های ضد حریق و ضد انفجار ، سقف های ضد انفجار و ضد حریق و ... نیز می باشد.

 

بُرد ضد حریق  پروماتکت اچ (Promatect – H) :

پروماتکت – اچ (Promatect- H) یک بُرد ضد حریق است که به روش ، ماتریس معدنی و با الیاف و پر کننده های تولید شده است که غیر قابل احتراق می باشد. این بُرد فاقد الیاف آلی و فُرمالدهید می باشد.

این بُرد به رنگ زرد کم رنگ مایل به سفید است که یک سمت آن دارای سطحی صاف و سمت دیگر دارای سطحی سمباده خورده می باشد و پس از نصب می توان آن را جهت دکوراتیو شدن رنگ نمود. این بُرد جهت محافظت در برابر حریق سازه های فلزی ، پارتیشن های فولادی ، چوبی و پارتیشن های بدون فریم ، سقف های کاذب ، کف های چوبی ، ارتقاء کف های چوبی ، پانل های دسترسی ، دریچه ها و درهای حریق که با توجه به مدت سازمان حفاظت دهی دارای ضخامتهای مختلفی از 6 م م الی 25 م م استفاده می شود.

 

بُرد ضد حریق  پروماتکت – 100 (Promatect – 100) :

 بُرد معدنی پروماکس (Promax Mineral Board)

پروماتکت – 100 (Promatect)  یک بُرد ضد حریق که از اتو کلاو کلسیم سیلیکات تشکیل (پروماکسون (Promaxon) یک کلسیم سیلیکات هیدراته در فرم کروی می باشد) و در یک ماتریس معدنی محدود شده است .فن آوری Promax  باعث ایجاد محافظت و مقاومت بردهای کلسیم سیلیکاتی در برابر حریق می شود.

پروماتکت -100 (Promatect – 100) دارای رنگ زرد کم رنگ مایل به سفید است که یک سمت آن دارای سطحی صاف و آماده جهت سطح نهایی کار بوده و قابلیت هر نوع طراحی معماران را داراست و سمت دیگر دارای سطحی سمباده خورده می باشد.

این بُردها با توجه به سطح صافی که دارند و مناسب جهت استفاده در پارتیشن بندی با ارتفاع کم و زیاد و سقف های کاذب برای جلوگیری و مقاومت در برابر آتش سوزی می باشند.

این بُرد ها با توجه به مدت زمان لازم جهت مقاومت در برابر  حریق دارای ضخامتهایی از 8 م م الی 25 م م می باشند.

 

بُرد ضد حریق  پروماتکت – 250 (Promatect – 250) :

پروماتکت – 250 (Promatect – 250) یک بُرد ضد حریق کلسیم سیلیکاتی که شامل پر کننده های معدنی است که دارای رنگ زرد کم رنگ متمایل به سفید،دارای یک سمت سطحی صاف و مات و سمت دیگر دارای سطح کمی متخلخل و درشت است .

از این برد می توان برای محافظت سازه ها ، ساپورت های فلزی ، ستون ها و تیرها در ساختمان ها استفاده نمود.

این بُرد با توجه به مدت زمان محافظت از سازه ها در برابر حریق دارای ضخامت های گوناگونی از 12 م م الی 30 م م  می باشد.

 

بُرد ضد حریق  پروماتکت ال 500 (Promatect – L500) :

(پروماتکت – ال 500) بُرد ضد حریق کلسیم سیلیکاتی که به روش ماتریکس معدنی به رنگ بژ (زرد کم رنگ) و با سطحی نرم و سمباده خورده در یک سمت و سمت دیگر آن سطحی دارای بافت لانه زنبوری بسیار کم تولید شده است.

پروماتکت – ال 500 (Promatect- 500) در برابر مواد قلیایی و اسید های رقیق مقاوم می باشد. اما می بایست در برابر  مواد غلیظ شیمیایی محافظت گردد.

این بُرد را می توان جهت محافظت در برابر حریق برای سینی کابل ها ، کابل ها ، لوله های تاسیساتی ، کانال های کولر، باکس های تخلیه دود موتور خانه ها و ... بکار برد.

این بُرد با توجه به مدت زمان مقاومت در برابر حریق دارای ضخامت های مختلفی از 20م م الی 60 م م می باشد.

 

بُرد ضد حریق سوپالوکس (Supalux) :

سوپالوکس (Supalux)  یک بُرد ضد حریق با کیفیت و بسیار کار آمد می باشد که شما می توانید در هر سطحی از حریق به سوپالوکس اطمینان داشته باشید و با توجه به کیفیت وکار آمدی بسیار بالای این محصول در کشور انگلستان به عنوان یک بُرد ضد حریق سردمدار و پیشرو جهت محافظت در برابر حریق شناخته می شود.

هیچ بُردی نمی تواند از لحاظ عملکرد به پای این محصول برسد چرا که در بیش از مدت زمان 30 سال کارایی خود را نشان داده و به اثبات رسانیده است.

این بُرد یک بُرد کلسیم سیلیکاتی بهبود یافته جهت حفاظت در برابر حریق و بسیار مقاوم در برابر رطوبت ، ضربه و بسیار مناسب جهت استفاده در محیط هایی با درجه حرارت بالا می باشد (بالاتر از 80 درجه سانتیگراد) و این بُرد می تواند از 30 دقیقه الی 240 دقیقه در برابر حریق مقاومت داشته باشد و این محصول جهت کلاس 0 مقررات ساختمان ساخته شده است.

این بُرد در ضخامت های مختلفی جهت محافظت در برابر حریق ساخته شده است و دارای ابعاد گوناگونی می باشد. این بُرد در قالب کاشی ، درب ، پارتیشن و ... نیز در دسترس می باشد و بعنوان دیوارهای داخلی ، دیوارهای خارجی ، سقف های کاذب ، سازه های فلزی ، درب های پیشرفته ضد حریق ، پشت بام ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

این محصول دارای تمامی گواهینامه های معتبر دنیا نیز می باشد.

             FM Approved (فایرپروف)                             سازمان تحقیقات مسکن و شهرسازی     شرکت نفت و گاز پارس (ضد حریق)   سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی (پوشش ضد حریق)       ایزو 2015-9001 (پوشش مقاوم حریق)